Egzamin gimnazjalny 2015 PDF Drukuj Email
piątek, 24 kwietnia 2015 10:03W dniach 21-23 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy trzeciej pisali egzamin gimnazjalny. Przed rozpoczęciem sesji egzaminacyjnej trzecioklasiści uczestniczyli w Mszy Świętej, którą w kaplicy internatu odprawił ks. Marcin Kłosowski. We wtorek 21 kwietnia gimnazjaliści rozwiązywali zadania z części humanistycznej, w środę - z matematyczno-przyrodniczej, natomiast w czwartek z języka angielskiego i języka niemieckiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki egzaminu, życząc, aby naszym uczniom udało się dostać do wymarzonych, dobrych szkół. 
Projekty gimnazjalne i projekcja filmu "Bóg nie umarł" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 08:18W piątek, 17 kwietnia, klasy gimnazjalne nie miały pierwszych dwóch lekcji. Poświęcono je na prezentację projektów gimnazjalnych przygotowanych przez klasę drugą, której wychowawcą jest pan Kamil Majkowski. Pozostali uczniowie mogli podziwiać efekty pracy większych lub mniejszych grup, które przedstawiały kolejno swoje dokonania. Uczniów trzeciej i pierwszej klasy gimnazjum mile zaskoczyły staranność i szczegółowość projektów. Wysłuchali wszystkiego z żywym zainteresowaniem, zarówno na pierwszej, jak i drugiej godzinie lekcyjnej.

Więcej…
 
Obchody rocznicy zbrodni katyńskiej PDF Drukuj Email
piątek, 10 kwietnia 2015 18:309 kwietnia br. w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach odbyły się obchody rocznicy zbrodni katyńskiej. Z tej okazji na jednej z godzin lekcyjnych wszystkie klasy naszego gimnazjum wzięły udział w wykładzie historycznym poprowadzonym przez profesora Zbigniewa Pawłowskiego.

Więcej…
 
Wycieczka śladami Ojca Świętego Jana Pawła II PDF Drukuj Email
piątek, 03 kwietnia 2015 08:3026 marca 2015 roku osoby przygotowujące się do olimpiady o Janie Pawle II pojechały na wycieczkę śladami Ojca Świętego zorganizowaną przez Pana Dyrektora Tomasza Kowalczyka. Nasza podróż rozpoczęła się o godz. 6:00 rano. Na początku pojechaliśmy do Częstochowy. Na Jasnej Górze mieliśmy okazję zobaczyć przestrzelony i zakrwawiony pas Jana Pawła II, który Papież ofiarował w darze dziękczynienia Matce Bożej za uratowane życie.

Więcej…
 
Zaćmienie Słońca PDF Drukuj Email
wtorek, 24 marca 2015 09:09W szesnastym rozdziale swojej powieści pt. Faraon Bolesław Prus tak pisał :
A w chwilę później, gdzieś nad świątynią, rozległ się nadludzki głos:
- Odwracam oblicze moje od przeklętego ludu i niech na ziemię spadnie ciemność...
I stała się rzecz okropna: w miarę jak głos mówił, słońce traciło blask. A wraz z ostatnim słowem zrobiło się ciemno jak w nocy. Na niebie zaiskrzyły się gwiazdy, a zamiast słońca stał czarny krąg otoczony obrączką płomieni.
Niezmierny krzyk wydarł się ze stu tysięcy piersi. Szturmujący do bramy rzucili belki, chłopi upadli na ziemię...
- Oto nadszedł dzień sądu i śmierci!... - zawołał jękliwy głos w końcu ulicy.
[...]

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3