Wycieczka śladami Ojca Świętego Jana Pawła II PDF Drukuj Email
piątek, 03 kwietnia 2015 08:3026 marca 2015 roku osoby przygotowujące się do olimpiady o Janie Pawle II pojechały na wycieczkę śladami Ojca Świętego zorganizowaną przez Pana Dyrektora Tomasza Kowalczyka. Nasza podróż rozpoczęła się o godz. 6:00 rano. Na początku pojechaliśmy do Częstochowy. Na Jasnej Górze mieliśmy okazję zobaczyć przestrzelony i zakrwawiony pas Jana Pawła II, który Papież ofiarował w darze dziękczynienia Matce Bożej za uratowane życie.

Więcej…
 
Zaćmienie Słońca PDF Drukuj Email
wtorek, 24 marca 2015 09:09W szesnastym rozdziale swojej powieści pt. Faraon Bolesław Prus tak pisał :
A w chwilę później, gdzieś nad świątynią, rozległ się nadludzki głos:
- Odwracam oblicze moje od przeklętego ludu i niech na ziemię spadnie ciemność...
I stała się rzecz okropna: w miarę jak głos mówił, słońce traciło blask. A wraz z ostatnim słowem zrobiło się ciemno jak w nocy. Na niebie zaiskrzyły się gwiazdy, a zamiast słońca stał czarny krąg otoczony obrączką płomieni.
Niezmierny krzyk wydarł się ze stu tysięcy piersi. Szturmujący do bramy rzucili belki, chłopi upadli na ziemię...
- Oto nadszedł dzień sądu i śmierci!... - zawołał jękliwy głos w końcu ulicy.
[...]

Więcej…
 
Wigilia szkolna PDF Drukuj Email
piątek, 02 stycznia 2015 18:5319 grudnia 2014 cała wspólnota szkolna Zespołu Szkół na Bielanach spotkała się ostatni raz przed zabłyśnięciem pierwszej gwiazdy. Zanim nastąpiło oficjalne rozpoczęcie uroczystości, o godzinie 9.00 zebrali się uczniowie pomagający w przygotowaniu spotkania wigilijnego. Ustawili w holu krzesła oraz stoły, które nakryli i rozłożyli dania wigilijne. Uroczysty dzień rozpoczęła Eucharystia sprawowana przez ks. Marcina Kłosowskiego. W kazaniu kapłan nawiązał do dobrego i mądrego przeżycia czasu świąt Bożego Narodzenia oraz przeczytał fragment Pisma Świętego, cytując ważne słowa: „Obudź się człowieku, dla Ciebie Bóg zstąpił na ziemię”. Na koniec, składając serdeczne życzenia, celebrans udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa na nadchodzący czas Świąt.

Więcej…
 
Akcja świąteczna "Rodacy - Bohaterom" PDF Drukuj Email
niedziela, 07 grudnia 2014 11:55Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN od 2010 roku organizuje ogólnopolską akcję świąteczną w ramach projektu RODACY-BOHATEROM. Dwa razy w roku przygotowujemy ze zbiórek darów rzeczowych i wpłat finansowych paczki świąteczne dla POLSKICH KOMBATANTÓW NA KRESACH. Jest to zadnie cykliczne, w którym udział biorą osoby prywatne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, radni, kibice piłki nożnej zrzeszeni w Klubach Kibica, przedsiębiorcy, szkoły.

Najważniejszym celem całego projektu jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych pozostali po wojnie zza wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych. To dla tych dumnych ludzi, weteranów Armii Krajowej wozimy i bezpośrednio przekazujemy paczki świąteczne wraz z kartkami i listami od Rodaków z Polski, wspieramy ich w ich pracy organizacyjnej, odnawiamy i dbamy o miejsca pamięci.


Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tej akcji! Produkty będziemy zbierali do 17 grudnia.

Więcej…
 
Zaproszenie na piknik rodzinny PDF Drukuj Email
środa, 28 maja 2014 17:30Szanowni Państwo!


Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na PIKNIK RODZINNY, który odbędzie się w sobotę 31 maja br. Pragniemy, aby ta miła tradycja stała się corocznym świętem obu szkół, dlatego serdecznie zapraszamy rodziny gimnazjalistów i licealistów do wspólnego świętowania.


Piknik rozpoczniemy o godzinie 10.00 Litanią Loretańską, następnie w programie przewidywane są gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy, wspólne grillowanie oraz festiwal ciast.


Pragniemy prosić Państwa o „kulinarne wsparcie” – przyniesienie ciast oraz owoców wedle możliwości.


Liczymy na Państwa obecność oraz znakomitą zabawę i miłe wspólne spędzenie czasu.Dyrekcja i Nauczyciele
Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4