Wigilia szkolna PDF Drukuj Email
piątek, 02 stycznia 2015 18:5319 grudnia 2014 cała wspólnota szkolna Zespołu Szkół na Bielanach spotkała się ostatni raz przed zabłyśnięciem pierwszej gwiazdy. Zanim nastąpiło oficjalne rozpoczęcie uroczystości, o godzinie 9.00 zebrali się uczniowie pomagający w przygotowaniu spotkania wigilijnego. Ustawili w holu krzesła oraz stoły, które nakryli i rozłożyli dania wigilijne. Uroczysty dzień rozpoczęła Eucharystia sprawowana przez ks. Marcina Kłosowskiego. W kazaniu kapłan nawiązał do dobrego i mądrego przeżycia czasu świąt Bożego Narodzenia oraz przeczytał fragment Pisma Świętego, cytując ważne słowa: „Obudź się człowieku, dla Ciebie Bóg zstąpił na ziemię”. Na koniec, składając serdeczne życzenia, celebrans udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa na nadchodzący czas Świąt.

Więcej…
 
Akcja świąteczna "Rodacy - Bohaterom" PDF Drukuj Email
niedziela, 07 grudnia 2014 11:55Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN od 2010 roku organizuje ogólnopolską akcję świąteczną w ramach projektu RODACY-BOHATEROM. Dwa razy w roku przygotowujemy ze zbiórek darów rzeczowych i wpłat finansowych paczki świąteczne dla POLSKICH KOMBATANTÓW NA KRESACH. Jest to zadnie cykliczne, w którym udział biorą osoby prywatne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, radni, kibice piłki nożnej zrzeszeni w Klubach Kibica, przedsiębiorcy, szkoły.

Najważniejszym celem całego projektu jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych pozostali po wojnie zza wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych. To dla tych dumnych ludzi, weteranów Armii Krajowej wozimy i bezpośrednio przekazujemy paczki świąteczne wraz z kartkami i listami od Rodaków z Polski, wspieramy ich w ich pracy organizacyjnej, odnawiamy i dbamy o miejsca pamięci.


Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tej akcji! Produkty będziemy zbierali do 17 grudnia.

Więcej…
 
Zaproszenie na piknik rodzinny PDF Drukuj Email
środa, 28 maja 2014 17:30Szanowni Państwo!


Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na PIKNIK RODZINNY, który odbędzie się w sobotę 31 maja br. Pragniemy, aby ta miła tradycja stała się corocznym świętem obu szkół, dlatego serdecznie zapraszamy rodziny gimnazjalistów i licealistów do wspólnego świętowania.


Piknik rozpoczniemy o godzinie 10.00 Litanią Loretańską, następnie w programie przewidywane są gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy, wspólne grillowanie oraz festiwal ciast.


Pragniemy prosić Państwa o „kulinarne wsparcie” – przyniesienie ciast oraz owoców wedle możliwości.


Liczymy na Państwa obecność oraz znakomitą zabawę i miłe wspólne spędzenie czasu.Dyrekcja i Nauczyciele
Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach

 
Deklaracja na egzamin z języka obcego PDF Drukuj Email
środa, 18 września 2013 12:08

 


 

Uczeń klasy trzeciej gimnazjum zdaje egzamin gimnazjalny z języka obcego nowożytnego. Może wybrać tylko ten język, którego uczył się w gimnazjum jako przedmiotu obowiązkowego, czyli w naszej szkole: język angielski, francuski lub niemiecki. Część egzaminu gimnazjalnego z języka obcego nowożytnego ma dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony. Jeśli uczeń wybierze język angielski, którego uczył się już w szkole podstawowej, musi zdawać egzamin na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W przypadku wyboru języka francuskiego lub niemieckiego, których zdający uczył się tylko w gimnazjum, można dokonać wyboru poziomu. Egzamin można zdawać tylko z jednego obcego języka nowożytnego.

Załączamy deklaracje przystąpienia do części egzaminu z języka obcego nowożytnego (tutaj).

Prosimy o dostarczenie wypełnionych deklaracji do sekretariatu do dnia 20 września 2013 (piątek).

 
bus PDF Drukuj Email
środa, 13 kwietnia 2011 08:07

 

Na trasie: METRO WAWRZYSZEW - PRZYSTANEK "UKSW" (ul. Marymoncka) - SZKOŁA
rano i po południu kursuje szkolny BUS!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3