Adwentowy Dzień Skupienia PDF Drukuj Email
czwartek, 15 grudnia 2016 11:2514 grudnia 2016 roku odbył się w naszej szkole Adwentowy Dzień Skupienia. Został on rozpoczęty od spotkania z wychowawcami w klasach. Następnie uczniowie udali się na salę kinową użyczoną przez „Dobre Miejsce- Katolickie Centrum Kultury”, w której miała się odbyć projekcja włoskiej, skłaniającej do refleksji komedii „Jak Bóg da”. Seans poprzedziła modlitwa poprowadzona przez księdza Marcina Kłosowskiego.

Więcej…
 
Świąteczny Tydzień Wolności Książki PDF Drukuj Email
niedziela, 11 grudnia 2016 21:57 
Kiermasz świąteczny PDF Drukuj Email
sobota, 10 grudnia 2016 21:39Czas Adwentu to okres radosnego oczekiwania, podczas którego dzielimy się nie tylko dobrymi życzeniami, ale również dobrymi uczynkami. W dniu 7 grudnia 2016 r. odbył się coroczny kiermasz świąteczny organizowany przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach.

Więcej…
 
Zbiórka plastikowych korków PDF Drukuj Email
niedziela, 04 grudnia 2016 20:44W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole została zainicjowana akcja zbiórki plastikowych korków na rzecz osób potrzebujących. Pomysł padł ze strony ucznia klasy II gimnazjum, który zaraził pomysłem klasę, a następnie całą szkołę. Korki po napojach, płynach do prania, kremach, itp. przekazujemy stowarzyszeniu Dom Rodzina Człowiek. Dzięki aktywności wielu osób stowarzyszenie przekazało już 29 wózków inwalidzkich oraz komplet protez kończyn. Obecnie na pomoc czekają 53 osoby. Pod koniec listopada 2016 r. oddaliśmy pierwszą partię korków. Nasza akcja trwa dalej! Zachęcamy do przekazywania informacji rodzinie oraz przyjaciołom.

 
Akcja świąteczna "Rodacy-Bohaterom" PDF Drukuj Email
środa, 30 listopada 2016 09:38Już po raz kolejny przygotowywane są paczki żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia dla Polaków-Kombatantów żyjących w trudnych warunkach materialnych na dawnych polskich Kresach (obecnych terenach Białorusi, Ukrainy, Litwy). Akcję organizuje Stowarzyszenie Odra-Niemen. Nasze szkoły chciałyby, jak w poprzednich latach, włączyć się w tę inicjatywę. W zeszłym roku zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów żywności. Obecnie również zachęcamy wszystkich uczniów do przynoszenia potrzebnych produktów (lista produktów). Chcielibyśmy, aby każda klasa przygotowała po jednej paczce. Zbiórka żywności będzie trwała do 14 grudnia 2016 r. Później zostaną one przekazane organizatorom. Osobą koordynującą szkolną akcję jest p. Anna Radomska-Marczewska.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>