Wydarzenia
 
Wykład o żołnierzach niezłomnych PDF Drukuj Email
środa, 08 marca 2017 11:20Na początku marca wzięliśmy udział w zajęciach o żołnierzach niezłomnych poprowadzonych przez Pana Jacka Perłowskiego. Poznaliśmy historię ich bohaterskiej walki i poświęcenia dla niepodległej Rzeczpospolitej, ale także sposoby komunistycznych władz na tępienie ich. Dowiedzieliśmy się, że dowody fabrykowane przez bezpiekę w celu obciążenia żołnierzy wyklętych do dziś stanowią poważną przeszkodę w poszukiwaniu prawdy o nich. Zaprezentowano nam postacie najważniejszych niezłomnych oraz ich historie. Na koniec omówiliśmy wpływ ich działań na nasze dzisiejsze życie.

Więcej…
 
Wyniki I etapu konkursu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 marca 2017 10:28Wyniki I etapu III Ogólnopolskiego Konkursu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

W plikach zamieszczonych poniżej znajdą Państwo nazwiska uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu.


Szkoła podstawowa - prace literackie

Szkoła podstawowa - prace plastyczne

Gimnazjum - prace literackie

Gimnazjum - prace plastyczne


Przypominamy, że drugi etap konkursu (test wiedzy o życiu bł. ks. Jerzego Popiełuszki) odbędzie się 30 maja 2017 r. w siedzibie szkoły (ul. Dewajtis 3).

 
Sekretariat w ferie PDF Drukuj Email
piątek, 10 lutego 2017 18:53GODZINY PRACY SEKRETARIATU W FERIE:

13 - 17 lutego 2017 r. - nieczynny

20 - 24 lutego 2017 r. - godz. 9.00 - 15.00

 
Zajęcia w Centrum Nauki Kopernik PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 stycznia 2017 18:41W piątek 20 stycznia 2017 r. wybrałem się razem z moją klasą na wycieczkę klasową do Centrum Nauki Kopernik. Naszymi opiekunami byli pani wychowawczyni prof. Anna Ściborek oraz prof. Przemysław Gnatowski. Mieliśmy się spotkać wewnątrz budynku o godzinie 8.50. Po sprawdzeniu listy obecności i oddaniu ubrań do szatni podzieliliśmy się na grupy i poszliśmy na pierwsze piętro zobaczyć atrakcje naukowe. Wśród nich znajdowały się m.in. modele planet we wszechświecie.

Więcej…
 
Orszak Trzech Króli PDF Drukuj Email
niedziela, 15 stycznia 2017 19:146 stycznia obchodziliśmy uroczystość Objawienia Pańskiego. Częściej jednak mówimy, że jest to święto Trzech Króli. Historia nie do końca potwierdza fakt, czy byli to królowie. Pismo Święte mówi bowiem o mędrcach ze Wschodu, którzy podążyli za gwiazdą, aby złożyć dary (mirrę, kadzidło i złoto) i oddać pokłon narodzonemu Jezusowi. Na pamiątkę tego wydarzenia w kościołach katolickich święci się kadzidło, a kredą znaczy odrzwia domów napisem C+M+B od pierwszych liter łacińskiego Christus Mansionem Benedicat (co oznacza Chrystus temu domowi błogosławi).

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>