X-lecie AGM PDF Drukuj Email

 

Radosna niedziela w Lasku Bielańskim

Pokamedulski Kościół w Lesie Bielańskim wypełnił się 13 grudnia w niedzielę gaudete iście radosną atmosferą. Obchody 10-lecia istnienia Archidiecezjalnego Gimnazjum Męskiego im. ks. J. Popiełuszki uświetniła uroczysta Msza św. celebrowana przez ks. bp. Tadeusza Pikusa oraz koncert Skaldów „Moje Betlejem”.

Więcej…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

 

Wspomnienie walk o niepodległość

18 listopada w Archidiecezjalnym Gimnazjum Męskim w Warszawie obchodziliśmy 91. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W podziemiach kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP na Bielanach miały miejsce uroczystości składające się z kilku części.

Na początku obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez Koło Teatralne AGM pt. „Opór 39-45”.

Więcej…
 
Msza św. w Hucie Warszawa PDF Drukuj Email

 

 

A może w hucie? - zastanawiało się grono pedagogiczne Archidiecezjalnego Gimnazjum Męskiego im. ks. Jerzego Popiełuszki, jak uczcić 25. rocznicę śmierci swojego patrona.

Zapadła decyzja: spróbujemy 19 października odprawić Mszę św. na terenie Huty Warszawa. Tylko czy w ogóle ktoś nas tam wpuści? Wystarczył jeden telefon i legendarna brama huty stanęła dla szkoły otworem. Mogliśmy za ks. Jerzym powtórzyć: Tego dnia i tej Mszy św. nie zapomnę do końca życia. Szedłem z ogromną tremą. Już sama sytuacja była zupełnie nowa. Co zastanę? Jak mnie przyjmą? (...) I wtedy przy bramie przeżyłem pierwsze wielkie zdumienie. Odnowiony legendarny krzyż - świadek pierwszej Eucharystii w zakładzie odprawianej przez ks. Jerzego 31.08.1980. Pod nim ołtarz i oprócz uczniów oraz nauczycieli AGM-u kilkudziesięciu pracowników Huty ArcelorMittal Warszawa z panem prezesem Henrykiem Hulinem na czele oraz przewodniczącym Komisji zakładowej NSSZ Solidarność Lesławem Korzeniewiczem. O godz. 12 rozpoczęła się Msza św. Słowo wstępne wygłosił ks. Zygmunt Malacki, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki, przedstawiając ks. Jerzego jako wzór do naśladowania dla ludzi młodych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 następna > ostatnia >>