Wydarzenia
 
Wizyta ks. Abp Kazimierza Nycza PDF Drukuj Email

 

W środę, 6 października 2010 r., nasze Gimnazjum oraz KLO im. ks. R. Archutowskiego gościło J.E. księdza Arcybiskupa Kazimierza Nycza. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św., którą obok księdza arcybiskupa celebrowali: ks. Sylwester Jeż – obecny Dyrektor szkół, założyciel naszego Gimnazjum z polecenia ks. Prymasa Józefa Glempa i pierwszy jego Dyrektor, a następnie Dyrektor Liceum - ks. Robert Wyszomirski, ks. Paweł Stępień, uczący religii w Liceum oraz ks. Wojciech Drozdowicz, proboszcz parafii w Lesie Bielańskim.

W homilii ksiądz Arcybiskup zaznaczył, że zależy mu, aby na warszawskich Bielanach były dobre szkoły katolickie, które powinny być otwarte na uczniów poszukujących Boga. Ks. abp Nycz podkreślił również ważną rolę odpowiedniej postawy wierzących i kompetentnych nauczycieli.

Po wspólnej Eucharystii dostojny gość spotkał się się z uczniami, którzy oprowadzili go po szkole, a następnie wziął udział w spotkaniu z nauczycielami i dyrekcją obu szkół, na którym zostały zaprezentowane osiągnięcia i i zasady funkcjonowania obu placówek. Ks. Arcybiskup odpowiadał również chętnie na pytania dotyczące roli szkół katolickich i sposobu ich funkcjonowania na tle aktualnych problemów społecznych.

 

 
Powstańcze ślady PDF Drukuj Email
wtorek, 09 listopada 2010 23:00

 

8 października br. odbyło się w Warszawie niezwykłe wydarzenie, w którym brali udział uczniowie kl. II naszej szkoły.  Z okazji 66. rocznicy upadku Powstania Warszawskiego została zorganizowana gra miejska „Powstańcze Ślady”. Miała ona na celu upamiętnienie bohaterskich Polaków tamtego okresu oraz przedstawienie młodym ludziom realiów życia w powstańczej stolicy.

Więcej…
 
Gimnazjum w Gietrzwałdzie PDF Drukuj Email
środa, 20 października 2010 23:00

 

W dniach 13-15 października 2010 r. odbyła się wycieczka uczniów Katolickiego Gimnazjum Męskiego do Gietrzwałdu. Dość wcześnie rano wyruszyliśmy autokarem spod szkoły. Po drodze do Gietrzwałdu zatrzymaliśmy się w Olsztynie. Tam zwiedziliśmy Obserwatorium Astronomiczne. Przewodnik wtajemniczył nas m. in. w zasady działania wielu instrumentów i przyrządów astronomicznych służących do obserwacji nieba, zobaczyliśmy też fragmenty meteorytów i teleskop. Każdy miał ponadto okazję obejrzeć przez lunetę plamy na Słońcu. Ze szczytu wieży obserwatorium podziwialiśmy także panoramę Olsztyna. Udaliśmy się również do planetarium, gdzie czekał nas około 40-minutowy seans przedstawiający tajniki nieboskłonu. Następnie pojechaliśmy autokarem na miejsce zakwaterowania. Był to Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny przy Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie. Zjedliśmy obiad, a potem graliśmy w piłkę na świeżym powietrzu. Po kolacji uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim w sanktuarium.

Więcej…
 
X-lecie AGM PDF Drukuj Email

 

Radosna niedziela w Lasku Bielańskim

Pokamedulski Kościół w Lesie Bielańskim wypełnił się 13 grudnia w niedzielę gaudete iście radosną atmosferą. Obchody 10-lecia istnienia Archidiecezjalnego Gimnazjum Męskiego im. ks. J. Popiełuszki uświetniła uroczysta Msza św. celebrowana przez ks. bp. Tadeusza Pikusa oraz koncert Skaldów „Moje Betlejem”.

Więcej…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

 

Wspomnienie walk o niepodległość

18 listopada w Archidiecezjalnym Gimnazjum Męskim w Warszawie obchodziliśmy 91. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W podziemiach kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP na Bielanach miały miejsce uroczystości składające się z kilku części.

Na początku obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez Koło Teatralne AGM pt. „Opór 39-45”.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 następna > ostatnia >>