Wydarzenia
 
śpiewamy "barkę" na barce PDF Drukuj Email
czwartek, 28 kwietnia 2011 22:38

 

Przygotowując się do beatyfikacji Jana Pawła II wpadliśmy na niecodzienny pomysł: a może zaśpiewać dla Ojca Świętego Jego ulubioną pieśń: "Barka" stojąc na barce? Jak wymyśliliśmy, tak uczyniliśmy. Razem z uczennicami z Gimnazjum s. Nazaretanek, uczniami z Gimnazjum ks. Piotra Skargi i licealistami z Archutowskiego 28 kwietnia 2011 r. w godzinach południowych zaśpiewaliśmy: "Pan kiedyś stanął na brzegu..." stojąc wszyscy (ok. 100 osób) na dachu barki zacumowanej w Kanale Czerniakowskim.

W tym miejscu dziękujemy właścicielom barki Państwu Pawlikom za życzliwość i udostępnienie barki.

Zobacz film z tego wydarzenia

 

 

 
I dzień wiosny PDF Drukuj Email
czwartek, 07 kwietnia 2011 14:31

 

Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy na naszych pięknych terenach rekreacyjnych. Spotkanie młodzieży dwóch szkół Licem i Gimnazjum miało charakter bardzo swobodny. Można było pograć w piłkę, co z pasją podjęli chłopcy. Dziewczęta wykazywały większą wrażliwość na budzącą się przyrodę. Natomiast wszyscy, bez względu na płeć, status społeczny, funkcję w szkole bądź też wiek chętnie delektowali się popularną potrawą z rusztu, czyli kiełbasą z grilla.

Na koniec tego dnia chłopcy z Katolickiego Gimnazjum Męskiego "zrzeszeni" w kole chemicznym, którego prowadzącym i mistrzem jest Pan od Chemii,  zaprezentowali nam ciekawe doświadczenia chemiczne udowadniając, że mąka pszenna służy nie tylko do pieczenia, ale też fajnie się pali, oraz że butelki typu "pet" nadają się do latania.

Niech żyje wiosna!

 
AGM w Teatrze Ateneum PDF Drukuj Email
środa, 30 marca 2011 12:54

 

W poniedziałek, 28 marca, członkowie Aktorskiej Grupy Młodzieżowej naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach teatralnych. Spotkanie zatytułowane „Muzyka w teatrze” odbyło się w Teatrze Ateneum w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru.

Więcej…
 
droga krzyżowa PDF Drukuj Email
środa, 16 marca 2011 14:34

 

Śladami Ukrzyżowanego na szkolnym korytarzu

Zwykły szkolny korytarz w pierwszy piątek Wielkiego Postu zamienił się w Jerozolimę czasów Chrystusa. Wędrowaliśmy od stacji do stacji, aby razem z Jezusem Zbawicielem przeżywać mękę Drogi Krzyżowej i aby odkrywać Jego obecność w naszym codziennym, szkolnym życiu. Do takiej chwili zadumy i modlitwy uczniowie będą zapraszani w każdy piątek Wielkiego Postu na jednej z przerw. Jezu, przeszedłem z Tobą Krzyżową Drogę, zaraz wrócę do swoich obowiązków, do lekcji, spraw, aby ta modlitwa mnie przemieniała, aby wydała owoc - tymi słowami zakończył nabożeństwo wicedyrektor Tomasz Kowalczyk.   

 
Spotkanie o religiach wschodu PDF Drukuj Email
środa, 09 marca 2011 09:53

 

7 marca 2011r (w poniedziałek) gościliśmy w naszej szkole siostrę Michaelę Pawlik z zakonu dominikanek, która w obecności młodzieży gimnazjalnej i liceum wygłosiła swój wykład. Siostra Michaela podzieliła się ze słuchaczami swoim doświadczeniem z kilkunastoletniego pobytu w Indiach, gdzie poznała codzienne życie najniższych warstw społecznych (tzw. „nieczyści”), podporządkowanych obowiązkowi kastowemu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 następna > ostatnia >>