Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego PDF Drukuj Email
niedziela, 10 grudnia 2017 10:57W czwartek 30 listopada 2017 r. udaliśmy się pod opieką Pana Dyrektora Artura Fijałkowskiego i prof. Zbigniewa Brulińskiego do Muzeum Powstania Warszawskiego. Do gmachu muzeum dotarliśmy o godzinie 8:00. 10 minut później powitał nas przewodnik i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pierwsza wystawa, którą zobaczyliśmy, przedstawiała losy Warszawy przed wybuchem powstania warszawskiego. Przewodnik opowiedział nam, jak wyglądało ówczesne życie warszawiaków. Chwilę później zobaczyliśmy już kolejne ekspozycje, tym razem poświęcone samemu powstaniu.

Więcej…
 
Spacer po Powązkach PDF Drukuj Email
środa, 22 listopada 2017 06:35Dzień Zaduszny jest chrześcijańskim świętem przypadającym na 2 listopada. Jest to dla nas szczególny czas, w którym wspominamy zmarłych i modlimy się za dusze przebywające w czyśćcu, aby dostąpiły życia wiecznego w raju. Nastrój tego święta oraz związane z nim zwyczaje sprzyjają refleksji, są okazją, aby wspomnieć tych, których już dziś z nami nie ma. W tym roku Dzień Zaduszny był dniem pracującym, w związku z tym uczniowie klasy trzeciej gimnazjum pod opieką p. Artura Fijałkowskiego i p. Marcina Witowskiego udali się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

Więcej…
 
Dzień patrona PDF Drukuj Email
piątek, 20 października 2017 08:4219 października 2017 r. - w 33. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki - uczniowie naszego gimnazjum wspominali swojego patrona. Tego dnia do szkoły zaprosiliśmy ks. prof. Józefa Naumowicza - profesora nauk humanistycznych, wykładowcę UKSW i notariusza procesu kanonizacyjnego ks. Jerzego.

Więcej…
 
Gra miejska "Powstańcze Ślady" PDF Drukuj Email
środa, 18 października 2017 06:24Już po raz dziesiąty Liceum Archutowskiego przeprowadziło Grę Miejską „Powstańcze Ślady”, która odbyła się w piątek, 29 września 2017 r. w 73. rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego. Patronat nad Grą objął prof. Jan Żaryn – senator RP, a patronat medialny - tygodnik „wSieci Historii”.

Więcej…
 
Otwarcie wystawy o bł. ks. Popiełuszce w Sejmie RP PDF Drukuj Email
niedziela, 15 października 2017 20:3221 września 2017 r. uczniowie Katolickiego Gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki uczestniczyli w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w uroczystym otwarciu wystawy „Błogosławiony Jerzy Popiełuszko. Kapłan i Męczennik”. Po przemówieniach marszałka Stanisława Karczewskiego i przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy uczniowie zapoznali się z planszami, które przypominały działalność ks. Popiełuszki, który od sierpnia 1980 roku był związany ze środowiskiem robotniczym.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>