"Morderstwo w Orient Expressie" PDF Drukuj Email
czwartek, 14 grudnia 2017 10:507 grudnia 2017 r. po zakończeniu próbnego egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego, klasa trzecia gimnazjum pod opieką wychowawcy Pana Dyrektora Artura Fijałkowskiego i prof. Bożeny Depy udała się do kina znajdującego się w Galerii Północnej na film pt. „Morderstwo w Orient Expressie” w reżyserii Kennetha Branagha. Po dojechaniu na miejsce zjedliśmy obiad. Następnie udaliśmy się do sali kinowej, gdzie zajęliśmy wyznaczone miejsca i zaczęliśmy oglądać film. Ekranizacja książki Agathy Christie przedstawia działania głównego bohatera Herculesa Poirota, którego zadaniem jest rozwiązanie zagadki tajemniczego morderstwa w pociągu.

Więcej…
 
Próbny egzamin gimnazjalny PDF Drukuj Email
wtorek, 12 grudnia 2017 06:47W dniach 5-7 grudnia 2017 r. uczniowie klasy trzeciej gimnazjum napisali próbne egzaminy przygotowane przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem to coroczny projekt, dzięki któremu uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę i przygotować się do realiów prawdziwego egzaminu. Pierwszego dnia trzecioklasiści rozwiązywali zadania z części humanistycznej, drugiego - z matematyczno-przyrodniczej, natomiast ostatniego - z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

 
Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego PDF Drukuj Email
niedziela, 10 grudnia 2017 10:57W czwartek 30 listopada 2017 r. udaliśmy się pod opieką Pana Dyrektora Artura Fijałkowskiego i prof. Zbigniewa Brulińskiego do Muzeum Powstania Warszawskiego. Do gmachu muzeum dotarliśmy o godzinie 8:00. 10 minut później powitał nas przewodnik i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pierwsza wystawa, którą zobaczyliśmy, przedstawiała losy Warszawy przed wybuchem powstania warszawskiego. Przewodnik opowiedział nam, jak wyglądało ówczesne życie warszawiaków. Chwilę później zobaczyliśmy już kolejne ekspozycje, tym razem poświęcone samemu powstaniu.

Więcej…
 
Spacer po Powązkach PDF Drukuj Email
środa, 22 listopada 2017 06:35Dzień Zaduszny jest chrześcijańskim świętem przypadającym na 2 listopada. Jest to dla nas szczególny czas, w którym wspominamy zmarłych i modlimy się za dusze przebywające w czyśćcu, aby dostąpiły życia wiecznego w raju. Nastrój tego święta oraz związane z nim zwyczaje sprzyjają refleksji, są okazją, aby wspomnieć tych, których już dziś z nami nie ma. W tym roku Dzień Zaduszny był dniem pracującym, w związku z tym uczniowie klasy trzeciej gimnazjum pod opieką p. Artura Fijałkowskiego i p. Marcina Witowskiego udali się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

Więcej…
 
Dzień patrona PDF Drukuj Email
piątek, 20 października 2017 08:4219 października 2017 r. - w 33. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki - uczniowie naszego gimnazjum wspominali swojego patrona. Tego dnia do szkoły zaprosiliśmy ks. prof. Józefa Naumowicza - profesora nauk humanistycznych, wykładowcę UKSW i notariusza procesu kanonizacyjnego ks. Jerzego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>