Wydarzenia
 
Orszak Trzech Króli PDF Drukuj Email
czwartek, 11 stycznia 2018 16:106 stycznia 2018 r. wolontariusze z Gimnazjum Popiełuszki i Liceum Archutowskiego udali się na Orszak Trzech Króli. Miejscem zbiórki uczniów był kościół Sióstr Wizytek, w którym o godz. 11:00 rozpoczęła się Msza Święta. Po Eucharystii zebraliśmy się w celu omówienia spraw organizacyjnych i po otrzymaniu identyfikatorów poszliśmy z naszym opiekunem prof. Krzysztofem Pietrasikiem na plac Piłsudskiego.

Więcej…
 
Wigilia szkolna PDF Drukuj Email
wtorek, 02 stycznia 2018 11:0922 grudnia zgodnie z naszą szkolną tradycją spotkaliśmy się wszyscy razem przy wigilijnym stole. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele, a następnie przeszliśmy do szkoły, gdzie kontynuowaliśmy świąteczne spotkanie. Wszystkich zebranych powitali uczniowie klasy drugiej liceum, którzy otworzyli część oficjalną, przypominając znaczenie i wyjątkowy charakter tych świąt.

Więcej…
 
Adwentowy Dzień Skupienia PDF Drukuj Email
środa, 20 grudnia 2017 11:0314 grudnia 2017 r. o godzinie 8:15 w naszej szkole rozpoczął się Adwentowy Dzień Skupienia.Ten dzień zaczęliśmy od wspólnej Mszy świętej, która odbyła się w kaplicy Domu Formacyjno-Rekolekcyjnego „Dobre miejsce”. Tuż po Eucharystii zebraliśmy się w poszczególnych salach wraz z naszymi wychowawcami w celu sprawdzenia listy obecności oraz przypomnienia kwestii organizacyjnych. Następnym punktem było wyjście do kina w galerii handlowej Złote Tarasy, gdzie mieliśmy obejrzeć film pod tytułem ,,Sprawa Chrystusa” w reżyserii Jona Grunna.

Więcej…
 
"Morderstwo w Orient Expressie" PDF Drukuj Email
czwartek, 14 grudnia 2017 10:507 grudnia 2017 r. po zakończeniu próbnego egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego, klasa trzecia gimnazjum pod opieką wychowawcy Pana Dyrektora Artura Fijałkowskiego i prof. Bożeny Depy udała się do kina znajdującego się w Galerii Północnej na film pt. „Morderstwo w Orient Expressie” w reżyserii Kennetha Branagha. Po dojechaniu na miejsce zjedliśmy obiad. Następnie udaliśmy się do sali kinowej, gdzie zajęliśmy wyznaczone miejsca i zaczęliśmy oglądać film. Ekranizacja książki Agathy Christie przedstawia działania głównego bohatera Herculesa Poirota, którego zadaniem jest rozwiązanie zagadki tajemniczego morderstwa w pociągu.

Więcej…
 
Próbny egzamin gimnazjalny PDF Drukuj Email
wtorek, 12 grudnia 2017 06:47W dniach 5-7 grudnia 2017 r. uczniowie klasy trzeciej gimnazjum napisali próbne egzaminy przygotowane przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem to coroczny projekt, dzięki któremu uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę i przygotować się do realiów prawdziwego egzaminu. Pierwszego dnia trzecioklasiści rozwiązywali zadania z części humanistycznej, drugiego - z matematyczno-przyrodniczej, natomiast ostatniego - z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>