JASEŁKA 2010 PDF Drukuj Email
czwartek, 20 stycznia 2011 13:18

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia mieliśmy okazję obejrzeć w Podziemiu Kamedulskim Jasełka wystawione przez Koło Teatralne naszej szkoły we współpracy z Zespołem pod kierunkiem p. Przemysława Gnatowskiego. Królowie (K. Cendrowski, D. Grzegorek, M. Słowikowski) i pasterze przeistaczający się w agentów ochrony (D.Płoski, I. Hakenberg, M. Ustaszewski), którzy ścigają się do stóp Bożego Dzieciątka. Herod a la kubański dyktator (w tej roli M. Koziar), którego odwiedza dość rozmowny gośc zwany diabłem vel szatanem (M. Nobis). Prawdziwy rycerz, choć w stroju z nieco późniejszej epoki – Hetman (B. Stangiewicz), broniący Dziecięcia i swojego honoru. A w stajence czuwający aniołowie (J. Krajewski i K. Krzyżak), którzy współpracują z agencją ochrony... i Święta Para – w tej roli gościnnie uczniowie Liceum im. Archutowskiego – Milena Wielgo i Jakub Gronczewski – jeden z pierwszych aktorów naszego gimnazjalnego teatru - dziękujemy! Przedstawienie urozmaicone było śpiewem kolęd, również z programu „Moje Betlejem” Skaldów, w których solo śpiewali Janek Krajewski i Daniel Grzegorek. Po spektaklu wszyscy przeszli do budynku gimnazjum, gdzie miał miejsce poczęstunek i dzielenie się opłatkiem. A wszystko uwieńczyła wspólna uroczysta Eucharystia w Kościele Pokamedulskim. Występ będzie można zobaczyć na spotkaniu absolwentów w czwartek 27.01.2011 o godz. 17:00 w Podziemiu Kamedulskim. Serdecznie zapraszamy też rodziców aktorów!