Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
niedziela, 10 czerwca 2018 10:32

Korytarz szkolny wypełniły tego dnia zapachy dań z najróżniejszych zakątków świata, m.in. Stanów Zjednoczonych, Meksyku lub Niemiec. Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję skosztować przygotowane potrawy oraz ocenić ich walory smakowe i wizualne. W części artystycznej nasi uczniowie, chcąc przedstawić dany kraj, mogli zaprezentować swoje talenty. Widownia podziwiała występy muzyczne i wykonane oraz filmiki. Po występach nastąpiło przydzielanie punktacji. Serce publiczności zdobyła w tym roku klasa 3 gimnazjum, która przygotowała czarno-biały film o Sherlocku Holmesie. To był popis niezwykłych umiejętności! Tym samym klasa wygrała nagrodę główną - pizzę fundowaną przez Dyrekcję oraz obejrzenie wybranego filmu w trakcie lekcji:) Miejsce drugie zdobyła klasa licealna 2B za iście szalony występ w klimacie australijskim i wyjątkowo kolorowe stoisko z potrawami takimi jak mięso z kangura (a przynajmniej tak twierdzili)! Klasa wygrała vouchery do szkolnego sklepiku. Miejsce trzecie zajęła klasa 1B ciekawie prezentując Niemcy.

To był wspaniały dzień, który uczniowie zapamiętają na długo. Mamy nadzieję na równie fantastyczne występy w kolejnej edycji konkursu!