Wyjście klasy III na lodowisko i do muzeum PDF Drukuj Email
niedziela, 04 marca 2018 19:12

Na samym początku ciężko nam było zapanować nad łyżwami, ale po krótkim upływie czasu i kilku upadkach cała klasa potrafiła jeździć w bezpieczny sposób. Pobyt na lodowisku urozmaicał nam prof. Marcin Witowski, który zaangażował wszystkich do wspólnej zabawy, wymyślając różne gry rekreacyjno-sportowe. Robiąc szpalery, grając w berka oraz tworząc lokomotywę, klasa bawiła się wyśmienicie. Dzięki temu zapamiętaliśmy czas spędzony na płycie lodowiska jako jedną z lepszych form integracji.O godzinie 10.30 oddaliśmy wypożyczony sprzęt i udaliśmy się - w ramach dopełnienia rekolekcji wielkopostnych - do Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki znajdującego się przy kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Zanim jednak weszliśmy do muzeum, całą klasą pomodliliśmy się przy grobie patrona naszej szkoły. O godzinie 11.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie. Oprowadzała nas bardzo miła pani, która pamiętała czasy księdza Jerzego i opowiadała nam historie z życia błogosławionego, dzięki czemu mogliśmy pogłębić swoją wiedzę na temat błogosławionego. Najciekawszy eksponatem muzeum były drzwi pochodzące z domu rodzinnego księdza. Przechodząc przez nie, miało się wrażenie, że naprawdę wchodzi się do miejsca, w którym wychowywał się patron naszej szkoły.Na zakończenie naszej podróży udaliśmy się do pizzerii ogrzać się i zjeść ciepły posiłek. Każda para dostała pizzę oraz sok. Po zaspokojeniu głodu pożegnaliśmy się z nauczycielami i pojechaliśmy do domów.


Ten dzień był miłą odmianą od rutyny szkolnej. Odpoczęliśmy, a jednocześnie aktywnie spędziliśmy czas.Uczniowie klasy III gimnazjum