Gra miejska "Powstańcze Ślady" PDF Drukuj Email
środa, 18 października 2017 06:24

W tym roku w Grze wzięło udział 100 uczestników. Osiem drużyn z siedmiu szkół gimnazjalnych i licealnych Warszawy i okolic przeszło szlakami walk powstańczych i próbowało rozwiązać powierzone zadania.
Uczniowie rozszyfrowywali zadania, odszukiwali schowane przepustki, spotykali na swojej trasie łączników, z którymi po umówionym haśle musieli nawiązać kontakt, zapalali znicze w miejscach pamięci narodowej. W tym roku dodatkową nieplanowaną atrakcją na trasie było zetknięcie się naszych oddziałów z uczestnikami innej Gry Miejskiej o Państwie Podziemnym. Zbieg okoliczności chciał, że inne nieznane nam „dziecięce oddziały” przejęły nasze ukryte przesyłki. Spowodowało to nie lada zamieszanie. Uczestnicy Gry musieli dodatkowo wykazać się dużym sprytem i zaradnością poszukując swoich przesyłek w zupełnie innych miejscach niż było to zamierzone. Szczególne uznanie należy się jednemu z łączników z Gimnazjum Popiełuszki, który musiał odszukiwać zaginione listy i przewozić je rowerem na czas na wyznaczone punkty. Te, jak i inne niedogodności (takie jak otarcie stóp w oficerkach, czy rozerwanie powstańczej garderoby :) dały nam jeszcze bardziej doświadczyć tego, czym był trud powstańców (choć w naszym wypadku było to nic, wobec tego z czym na co dzień zmierzali się warszawscy żołnierze). Zakończenie Gry już tradycyjnie odbyło się w miejscu szczególnym, na Czerniakowie, na Kopcu Powstania Warszawskiego.

Podsumowanie Gry i wyłonienie zwycięzców odbędzie się pod 9 listopada. Mamy nadzieję, że w spotkaniu tym będzie uczestniczyć jeden z Powstańców Warszawskich.