Dzień patrona PDF Drukuj Email
piątek, 20 października 2017 08:42

19 października 2017 r. - w 33. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki - uczniowie naszego gimnazjum wspominali swojego patrona. Tego dnia do szkoły zaprosiliśmy ks. prof. Józefa Naumowicza - profesora nauk humanistycznych, wykładowcę UKSW i notariusza procesu kanonizacyjnego ks. Jerzego.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przybliżenia sylwetki patrona szkoła. Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali krótkie wystąpienie, które opierało się na wezwaniach z Litanii do bł. Ks. Jerzego. W ten sposób przybliżyli swoim koleżankom i kolegom najważniejsze wydarzenia z życia ks. Popiełuszki. Drugą część spotkania poprowadził nasz gość. Ks. Prof. Józef Naumowicz opowiedział zebranym o tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się w październiku 1984 roku. Uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi ustaleniami historyków na temat śmierci ks. Popiełuszki. Zasadniczą część spotkania wypełniła opowieść o cudach za wstawiennictwem ks. Jerzego. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii mężczyzny chorego na białaczkę, któremu lekarze nie dawali nawet cienia szansy na przeżycie. Przeżył za przyczyną błogosławionego ks. Jerzego. Jeżeli cud zostanie potwierdzony, już za kilka lat patron naszej szkoły zostanie ogłoszony świętym. Mamy nadzieję, że ten, który zło dobrem zwyciężał, będzie naszym przewodnikiem nie tylko w czasie nauki w gimnazjum, ale na całe nasze życie.