Gra Miejska "Powstańcze Ślady" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 października 2016 19:37

W role łączników spotykanych na trasie przez poszczególne oddziały wcielili się uczniowie warszawskich szkół podstawowych, Gimnazjum Popiełuszki, Liceum Archutowskiego oraz studentka UKSW, nasza absolwentka. Mimo różnych przeciwności takich jak deszcz, wiatr oraz zimno grupy starały się rozwiązywać poszczególne zadania. Walkę z przeciwnościami pogodowymi było widać przy oddawaniu teczek z zadaniami na zakończenie Gry – wyglądał rzeczywiście jak po wojnie i przed oceną trzeba je było najpierw suszyć, a później niektóre rozszyfrować (to było nowe dodatkowe zadanie- tym razem dla organizatorów). Niemniej trzeba powiedzieć, że to nowe doświadczenie, przemierzanie w zimnie i deszczu współczesnej Warszawy, pozwoliło nam bardziej wczuć się w rolę powstańców i choć w małym stopniu oddać cześć Tym, którzy walczyli w obronie naszej stolicy. Niektóre oddziały poddały się w trakcie rozwiązywania zadań i przemoczone dotarły już tylko na Kopiec Powstania Warszawskiego. To tam nastąpiło zamknięcie i zakończenie Gry, której oficjalne podsumowanie i wyłonienie zwycięskich drużyn nastąpi za dwa tygodnie w naszej szkole.

Przy ocenie będzie brane pod uwagę prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań, dotarcie na czas na Kopiec, wykonanie na trasie fotografii, odnalezienie ukrytych przesyłek, nawiązanie kontaktów z łącznikami (co w czasie deszczu okazało się wcale niełatwym zadaniem).

Zapraszamy za rok do udziału w jubileuszowej X już Grze Miejskiej.