Rekolekcje wielkopostne PDF Drukuj Email
sobota, 12 marca 2016 14:57

Pierwszy dzień rekolekcji rozpoczął się od wspólnej modlitwy na szkolnym korytarzu. Następnie udaliśmy się do sali, aby obejrzeć film „October Baby”. Przedstawiał on życie pewnej dziewczyny, która chciała poznać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Po projekcji zostaliśmy podzieleni na grupy. Z klerykami z Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater rozmawialiśmy na tematy duchowe i rozważaliśmy fragment z Pisma Świętego. Po spotkaniu wszyscy uczestniczyliśmy w Eucharystii.

Drugi dzień rekolekcji rozpoczęliśmy od spotkania w kaplicy, gdzie seminarzyści dzielili się z nami swoimi przemyśleniami na temat doświadczenia miłosierdzia Jezusa Chrystusa w ich życiu. Po spotkaniu udaliśmy się na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, której kolejne stacje były wyznaczone w Lasku Bielańskim. Ostatnim punktem naszych szkolnych rekolekcji była konferencja, którą dla uczniów całej szkoły wygłosił ks. Pedro.

Tekst: Szymon Nagraba, kl. III

Zdjęcia: Barbara Skonieczka, kl. I