Wigilia szkolna PDF Drukuj Email
piątek, 02 stycznia 2015 18:53Po Mszy Świętej przy pięknie udekorowanych i bogato zastawionych stołach zebrali się nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły oraz absolwenci, którzy co roku nas odwiedzają. Wspólnej celebracji przewodziła para konferansjerów (Julia Cendrowska i Mateusz Dalkowski z kl. II liceum), którzy na początku nawiązali do bogatej symboliki Bożego Narodzenia. Refleksje przeplatane były nastrojowymi kolędami w wykonaniu naszego szkolnego zespołu muzycznego pod przewodnictwem prof. Przemysława Gnatowskiego w składzie: flet poprzeczny- Małgorzata Łuczak, klarnet- Julia Cendrowska, trąbki- Stanisław Wardęcki, Rafał Cendrowski i Jan Pawlik, gitara- Krystian Kędroń, keyboard- Krzysztof Czerwiński oraz zespołu absolwentów naszej szkoły i scholi. Po krótkiej modlitwie, którą poprowadził ks. Marcin Kłosowski, nadszedł czas na życzenia. Na samym początku samorząd szkolny skierował ciepłe słowo w stronę Dyrekcji i Grona Pedagogicznego. W następnej kolejności pan Dyrektor Tomasz Kowalczyk odczytał parę z licznie nadchodzących na adres szkoły listów oraz złożył wszystkim bardzo piękne życzenia. Następnie zaproszono wszystkich do dzielenia się opłatkiem. Ten przemiły moment trwał bardzo długo i stworzył niezwykle ciepłą atmosferę, która towarzyszyła nam już do samego końca. Na zgłodniałych czekał ciepły barszcz, krokiety oraz niezliczona ilość ciast i ciasteczek. Muzyczny zespół szkolny oraz schola zachęcali do wspólnego śpiewania, a serdecznym rozmowom nie było końca.To był piękny i bardzo wzruszający dla wszystkich dzień. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy radosnych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego roku 2015.


Tekst: Krzysztof Czerwiński, kl. III

Zdjęcia: Mateusz Dalkowski, uczeń liceum