Konkurs: "Jerzy Popiełuszko - człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał" PDF Drukuj Email
niedziela, 10 sierpnia 2014 12:46

Katolickie Gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie organizuje w roku szkolnym 2014/2015 ogólnopolski konkurs poświęcony bł. ks. Jerzemu: "Jerzy Popiełuszko - człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał".

Celem konkursu - przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV - VI) i gimnazjum - jest upamiętnienie męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 30. rocznicę śmierci.

Patronat honorowy nad konkursem objął J.E. kard. Kazimierz Nycz - Metropolita Warszawski.

Oficjalne rozpoczęcie konkursu - 26 sierpnia 2014 r.

UWAGA! W związku z dużym zainteresowaniem konkursem, karty zgłoszeniowe można przesyłać do końca listopada 2014 r.

Plakat do pobrania

LISTA SZKÓŁ zgłoszonych do konkursu

List do opiekunów - grudzień 2014 r.

List do opiekunów - styczeń 2015 r.

Kalendarium życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki

UWAGA! Informujemy, że w związku z dużą liczbą prac konkursowych, które zostały dostarczone do Organizatora po 19 stycznia 2015 r., wyniki I etapu konkursu zostaną podane w poniedziałek 16 lutego 2015 r. Pozostałe terminy nie ulegają zmianie.

Prasa o konkursie:

Artykuł z "Niedzieli": Ks. Jerzy dla młodzieży;

Artykuł z "Gościa Niedzielnego": Zło dobrem zwyciężał;

Artykuł z "w Sieci Historii": Ogólnopolski konkurs poświęcony bł. ks. Jerzemu Popiełuszce