Kiermasz świąteczny PDF Drukuj Email
sobota, 10 grudnia 2016 21:39Czas Adwentu to okres radosnego oczekiwania, podczas którego dzielimy się nie tylko dobrymi życzeniami, ale również dobrymi uczynkami. W dniu 7 grudnia 2016 r. odbył się coroczny kiermasz świąteczny organizowany przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach.

Więcej…
 
Zbiórka plastikowych korków PDF Drukuj Email
niedziela, 04 grudnia 2016 20:44W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole została zainicjowana akcja zbiórki plastikowych korków na rzecz osób potrzebujących. Pomysł padł ze strony ucznia klasy II gimnazjum, który zaraził pomysłem klasę, a następnie całą szkołę. Korki po napojach, płynach do prania, kremach, itp. przekazujemy stowarzyszeniu Dom Rodzina Człowiek. Dzięki aktywności wielu osób stowarzyszenie przekazało już 29 wózków inwalidzkich oraz komplet protez kończyn. Obecnie na pomoc czekają 53 osoby. Pod koniec listopada 2016 r. oddaliśmy pierwszą partię korków. Nasza akcja trwa dalej! Zachęcamy do przekazywania informacji rodzinie oraz przyjaciołom.

 
Akcja świąteczna "Rodacy-Bohaterom" PDF Drukuj Email
środa, 30 listopada 2016 09:38Już po raz kolejny przygotowywane są paczki żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia dla Polaków-Kombatantów żyjących w trudnych warunkach materialnych na dawnych polskich Kresach (obecnych terenach Białorusi, Ukrainy, Litwy). Akcję organizuje Stowarzyszenie Odra-Niemen. Nasze szkoły chciałyby, jak w poprzednich latach, włączyć się w tę inicjatywę. W zeszłym roku zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów żywności. Obecnie również zachęcamy wszystkich uczniów do przynoszenia potrzebnych produktów (lista produktów). Chcielibyśmy, aby każda klasa przygotowała po jednej paczce. Zbiórka żywności będzie trwała do 14 grudnia 2016 r. Później zostaną one przekazane organizatorom. Osobą koordynującą szkolną akcję jest p. Anna Radomska-Marczewska.

 
Film "Za niebieskimi drzwiami" PDF Drukuj Email
niedziela, 20 listopada 2016 21:3116 listopada 2016 r. klasy II i III gimnazjum obejrzały w kinie film „Za niebieskimi drzwiami” wyreżyserowany przez Mariusza Paleja. Film powstał na podstawie książki Marcina Szczygielskiego. Jego akcja toczy się w czasach współczesnych w Warszawie, pensjonacie „Wysoki Klif” i świecie za niebieskimi drzwiami.

Więcej…
 
Gra Miejska "Powstańcze Ślady" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 października 2016 19:3712 października 2016 r. Liceum Archutowskiego już po raz dziewiąty zorganizowało Grę Miejską „Powstańcze Ślady”. W tym roku dodatkowo patronat nad Grą objął prof. Jan Żaryn – senator RP. Patronem medialnym był tygodnik „wSieci Historii”.
Tym razem zgłoszonych mieliśmy 130 uczestników, ale fatalna pogoda pokrzyżowała nam trochę plany i na grę stawiło się 98 osób. Młodzież z sześciu szkół licealnych i gimnazjalnych (m.in. z Warszawy i okolic) rozwiązywała zadania w dziesięciu drużynach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>