Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym - gra deblowa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 grudnia 2015 12:138 grudnia 2015 r, w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym - gra deblowa. Do rywalizacji zgłosiło się dziewięć par. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęły Michalina Królik oraz Faustyna Wujkowska. W kategorii chłopców klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce - Rafał Cendrowski i Gustaw Domaradzki, II - Maciej Krawczyk i Michał Ekielski, III - Karol Skrocki i Radosław Jahn. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

 
Próbny egzamin gimnazjalny z OPERONEM PDF Drukuj Email
piątek, 11 grudnia 2015 13:29W dniach 8–10 grudnia 2015 r. odbyła się VIII edycja Próbnego Egzaminu Gimnazjalnego z Operonem. W tym roku przystąpiło do niego ponad 130 tys. uczniów z całej Polski. Pierwszego dnia zmagań egzaminacyjnych uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego oraz z historii i wiedzy o społeczeństwie. Część humanistyczna egzaminu w dużej mierze była oparta na materiałach źródłowych – tekstach oraz ilustracjach. Większość uczniów nie miała z nimi problemu.

Więcej…
 
Indywidualne mistrzostwa w tenisie stołowym PDF Drukuj Email
środa, 25 listopada 2015 13:08W dniach 16 – 20 listopada zostały rozegrane indywidualne mistrzostwa gimnazjum w tenisie stołowym. Mistrzem szkoły okazał się Karol Skrocki z klasy I, wicemistrzem Jakub Szut z klasy II, a trzecie miejsce zdobył Szymon Szpak z klasy I. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody. Zawody przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego - p. Kamil Majkowski. Zwycięzcom gratulujemy.

 
Pielgrzymka do Włocławka PDF Drukuj Email
środa, 18 listopada 2015 16:5528 października 2015 r. wszyscy uczniowie z Katolickiego Gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki udali się na pielgrzymkę do Włocławka. Jej celem było przybliżenie historii życia naszego patrona. Podróż z Warszawy do Włocławka zajęła nam prawie trzy godziny. W trakcie jazdy oglądaliśmy film pt. „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Uważam, że był on bardzo dobry. Reżyser filmu świetnie pokazał wytrwałość w wierze ks. Jerzego. Ukazał także, jak trudne było życie ludzi w okresie komunizmu, którzy mieli ograniczoną swobodę wyrażania poglądów.

Więcej…
 
Spotkanie z p. Wandą Traczyk-Stawską. Podsumowanie biegu powstańczego PDF Drukuj Email
czwartek, 29 października 2015 16:3423 października 2015 r. w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach gościliśmy Panią Wandę Traczyk-Stawską – uczestniczkę Powstania Warszawskiego. W 1944 r. została przydzielona do VI Oddziału Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej AK, do Aleksandra Kamińskiego – autora „Kamieni na szaniec”. W czasie powstania była łączniczką – strzelcem. Pani Traczyk-Stawska opowiadała nam o tym, jak żyło się w czasach konspiracji. Jej świadectwo poruszyło wielu uczniów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>