Orszak Trzech Króli PDF Drukuj Email
sobota, 16 stycznia 2016 19:50Można powiedzieć, że tradycją stało się, że Zespół Szkół Katolickich na Bielanach w dniu 6 stycznia włącza się w przygotowania jednego z największych Orszaków Trzech Króli w Polsce. Rok 2016 nie był wyjątkiem. Chętni uczniowie poświęcili swój wolny czas, aby pomocą umilić to szczególne święto mieszkańcom Warszawy i turystom. Mimo mroźnego dnia liczni wolontariusze z radością rozdawali papierowe korony, śpiewniki i naklejki. Wszystko działo się w świątecznej atmosferze, którą ubogacali kolędnicy. Ponadto każdy zmarznięty wolontariusz mógł napić się gorącej herbaty.

Więcej…
 
Wigilia szkolna PDF Drukuj Email
środa, 23 grudnia 2015 12:15W ostatni dzień przed świąteczną przerwą w nauce w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach miała miejsce wigilia szkolna dla nauczycieli, pracowników, uczniów i absolwentów naszych placówek edukacyjnych. Uroczystość zaczęła się Eucharystią, której liturgia została przygotowana przez gimnazjalistów i licealistów. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do szkolnego gmachu i zasiedli przy wspólnym, wigilijnym stole.

Więcej…
 
34. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce PDF Drukuj Email
piątek, 18 grudnia 2015 19:3016 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach wspominaliśmy 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Z tej okazji gościliśmy w naszych szkołach p. Alinę Dobrowolską - świadka pacyfikacji Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej, a także p. Leszka Rysaka - historyka, wykładowcę UKSW. Podczas spotkania nasi goście zapoznali nas z ważnymi wydarzeniami tamtego okresu. Oprócz ciekawej lekcji historii mieliśmy okazję lepiej poznać postać naszego patrona - bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.

 
Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym - gra deblowa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 grudnia 2015 12:138 grudnia 2015 r, w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym - gra deblowa. Do rywalizacji zgłosiło się dziewięć par. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęły Michalina Królik oraz Faustyna Wujkowska. W kategorii chłopców klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce - Rafał Cendrowski i Gustaw Domaradzki, II - Maciej Krawczyk i Michał Ekielski, III - Karol Skrocki i Radosław Jahn. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

 
Próbny egzamin gimnazjalny z OPERONEM PDF Drukuj Email
piątek, 11 grudnia 2015 13:29W dniach 8–10 grudnia 2015 r. odbyła się VIII edycja Próbnego Egzaminu Gimnazjalnego z Operonem. W tym roku przystąpiło do niego ponad 130 tys. uczniów z całej Polski. Pierwszego dnia zmagań egzaminacyjnych uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego oraz z historii i wiedzy o społeczeństwie. Część humanistyczna egzaminu w dużej mierze była oparta na materiałach źródłowych – tekstach oraz ilustracjach. Większość uczniów nie miała z nimi problemu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>