Rekolekcje wielkopostne PDF Drukuj Email
czwartek, 30 marca 2017 05:30W dniach 23-24 marca, w ramach przygotowań do świąt Wielkiej Nocy, wzięliśmy udział w rekolekcjach, które zostały poprowadzone przez ojców jezuitów. Pierwszego dnia poruszyliśmy temat przyjaźni międzyludzkiej oraz omówiliśmy, w jaki sposób można ją podtrzymywać i pielęgnować.

Więcej…
 
XXI Grand Prix Bielan PDF Drukuj Email
sobota, 25 marca 2017 05:2819 marca 2017 r. w trakcie XXI Grand Prix Bielan wystartowało prawie 150 zawodników. Wśród gimnazjalistów Marek Wójcik, reprezentujący Katolickie Gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zajął 13. miejsce. W rywalizacji nauczycieli wychowania fizycznego 7. miejsce zajął p. Marcin Witowski.

 
"Popiełuszko - Litania Wolności" PDF Drukuj Email
czwartek, 09 marca 2017 13:27alt26 marca 2017 r. w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce odbędzie się premiera projektu multimedialnego „Popiełuszko – Litania Wolności”, na którą serdecznie Państwa zapraszamy. „Popiełuszko – Litania Wolności” to 5-częściowa suita autorstwa Mariusza Kozickiego, leadera zespołu el camino - muzyka napisana na 12 osobowy zespół z sekcją smyczkową i lektora. W roli lektora Adam Woronowicz, który czyta wybrane fragmenty z kazań ks. Jerzego wygłoszonych w trakcie Mszy za Ojczyznę. Całość dopełnia pokaz zdjęć z życia błogosławionego ściśle skorelowanych z muzyką i słowem. Bilety w cenie 30 zł są dostępne na stronie www.chrzescijanskiegranie.pl lub w sklepie Chrześcijańskie Granie (ul. Dewajtis 3, wejście B). Patronat nad tym wydarzeniem objęło m.in. nasze gimnazjum. Więcej informacji o projekcie można przeczytać na stronie: www.dobremiejsce.org

 
Wykład o żołnierzach niezłomnych PDF Drukuj Email
środa, 08 marca 2017 11:20Na początku marca wzięliśmy udział w zajęciach o żołnierzach niezłomnych poprowadzonych przez Pana Jacka Perłowskiego. Poznaliśmy historię ich bohaterskiej walki i poświęcenia dla niepodległej Rzeczpospolitej, ale także sposoby komunistycznych władz na tępienie ich. Dowiedzieliśmy się, że dowody fabrykowane przez bezpiekę w celu obciążenia żołnierzy wyklętych do dziś stanowią poważną przeszkodę w poszukiwaniu prawdy o nich. Zaprezentowano nam postacie najważniejszych niezłomnych oraz ich historie. Na koniec omówiliśmy wpływ ich działań na nasze dzisiejsze życie.

Więcej…
 
Wyniki I etapu konkursu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 marca 2017 10:28Wyniki I etapu III Ogólnopolskiego Konkursu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

W plikach zamieszczonych poniżej znajdą Państwo nazwiska uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu.


Szkoła podstawowa - prace literackie

Szkoła podstawowa - prace plastyczne

Gimnazjum - prace literackie

Gimnazjum - prace plastyczne


Przypominamy, że drugi etap konkursu (test wiedzy o życiu bł. ks. Jerzego Popiełuszki) odbędzie się 30 maja 2017 r. w siedzibie szkoły (ul. Dewajtis 3).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>