Rekolekcje wielkopostne PDF Drukuj Email
sobota, 12 marca 2016 14:57W dniach 7-8 marca 2016 r. w Katolickim Gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie odbyły się rekolekcje wielkopostne. W tym roku poprowadził je ks. Pedro z Kolumbii, któremu towarzyszyło dziewięciu seminarzystów z przeróżnych stron świata, m.in. z Dominikany, Hiszpanii, Brazylii.

Więcej…
 
Wyniki I etapu konkursu PDF Drukuj Email
piątek, 19 lutego 2016 14:19Wyniki I etapu II Ogólnopolskiego Konkursu poświęconego bł. ks. Jerzemu Popiełuszce


W plikach zamieszczonych poniżej znajdą Państwo nazwiska tylko tych uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu:


Szkoła podstawowa - prace literackie

Szkoła podstawowa - prace plastyczne

Gimnazjum - prace literackie

Gimnazjum - prace plastycznePrzypominamy, że II etap konkursu (test wiedzy o życiu bł. ks. Jerzego Popiełuszki) odbędzie się 26 kwietnia br. w siedzibie szkoły (ul. Dewajtis 3).

Więcej…
 
Orszak Trzech Króli PDF Drukuj Email
sobota, 16 stycznia 2016 19:50Można powiedzieć, że tradycją stało się, że Zespół Szkół Katolickich na Bielanach w dniu 6 stycznia włącza się w przygotowania jednego z największych Orszaków Trzech Króli w Polsce. Rok 2016 nie był wyjątkiem. Chętni uczniowie poświęcili swój wolny czas, aby pomocą umilić to szczególne święto mieszkańcom Warszawy i turystom. Mimo mroźnego dnia liczni wolontariusze z radością rozdawali papierowe korony, śpiewniki i naklejki. Wszystko działo się w świątecznej atmosferze, którą ubogacali kolędnicy. Ponadto każdy zmarznięty wolontariusz mógł napić się gorącej herbaty.

Więcej…
 
Wigilia szkolna PDF Drukuj Email
środa, 23 grudnia 2015 12:15W ostatni dzień przed świąteczną przerwą w nauce w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach miała miejsce wigilia szkolna dla nauczycieli, pracowników, uczniów i absolwentów naszych placówek edukacyjnych. Uroczystość zaczęła się Eucharystią, której liturgia została przygotowana przez gimnazjalistów i licealistów. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do szkolnego gmachu i zasiedli przy wspólnym, wigilijnym stole.

Więcej…
 
34. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce PDF Drukuj Email
piątek, 18 grudnia 2015 19:3016 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach wspominaliśmy 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Z tej okazji gościliśmy w naszych szkołach p. Alinę Dobrowolską - świadka pacyfikacji Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej, a także p. Leszka Rysaka - historyka, wykładowcę UKSW. Podczas spotkania nasi goście zapoznali nas z ważnymi wydarzeniami tamtego okresu. Oprócz ciekawej lekcji historii mieliśmy okazję lepiej poznać postać naszego patrona - bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>