"Mały Książę" w Teatrze Muzycznym Roma PDF Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2017 12:0414 czerwca 2017 r. uczniowie klasy II gimnazjum pod opieką p. Artura Fijałkowskiego i p. Anny Radomskiej-Marczewskiej obejrzeli spektakl „Mały Książę” w Teatrze Muzycznym Roma. Powieść Antoine’a de Saint-Exupéry’ego to jedno z najważniejszych dzieł literatury światowej. Spektakl wyreżyserowany przez Cezarego Domagałę poruszał wszystkie najważniejsze problemy ujęte w książce. Opowiadał o miłości, przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka, a to wszystko zostało przedstawione za pomocą ciekawych i zapadających w pamięć dialogów i piosenek.

 
Wyjście do Muzeum Sportu i Turystyki PDF Drukuj Email
piątek, 16 czerwca 2017 11:5610 czerwca 2017 r. uczniowie Katolickiego Gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki uczestniczyli w wyjściu do Muzeum Sportu i Turystyki. Młodzież zobaczyła wystawę zatytułowaną „Dzieje sportu polskiego i olimpijskiego”. Następnie uczniowie poznali sylwetki wielu wybitnych sportowców, wśród których są: Irena Szewińska , Otylia Jędrzejczak, Robert Korzeniowski, Adam Małysz. Atrakcją była wystawa oryginalnych olimpijskich medali oraz eksponat- składany kajak, na którym pływał po mazurskich jeziorach papież Jan Paweł II.

Więcej…
 
Wykład z fizyki na UW PDF Drukuj Email
wtorek, 13 czerwca 2017 11:4610 czerwca 2017 r. uczniowie Katolickiego Gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki wysłuchali wykładu otwartego pt. „Ziarnista budowa materii – od ruchów Browna po niebieski kolor nieba” na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej…
 
Piknik rodzinny PDF Drukuj Email
środa, 07 czerwca 2017 06:02W sobotę 3 czerwca 2017 r. rodzice, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach (głównie gimnazjum) bawili się wspólnie na dorocznym pikniku rodzinnym. Uwagę przyciągały przede wszystkim pokazy chemiczne, których w tym roku było wyjątkowo dużo. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza projekty uczniowskie i doświadczenia z ciekłym azotem.

Więcej…
 
Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
piątek, 02 czerwca 2017 05:571 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach odbył się Dzień Języków Obcych. Każda klasa losowała kraj z obszaru języków, których uczniowie się uczą i przygotowywała potrawy z nim związane oraz program artystyczny. Za pierwsze trzy miejsca zostały przewidziane nagrody.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>