Powstańcze ślady PDF Drukuj Email
wtorek, 09 listopada 2010 23:00

 

8 października br. odbyło się w Warszawie niezwykłe wydarzenie, w którym brali udział uczniowie kl. II naszej szkoły.  Z okazji 66. rocznicy upadku Powstania Warszawskiego została zorganizowana gra miejska „Powstańcze Ślady”. Miała ona na celu upamiętnienie bohaterskich Polaków tamtego okresu oraz przedstawienie młodym ludziom realiów życia w powstańczej stolicy.

Więcej…
 
Gimnazjum w Gietrzwałdzie PDF Drukuj Email
środa, 20 października 2010 23:00

 

W dniach 13-15 października 2010 r. odbyła się wycieczka uczniów Katolickiego Gimnazjum Męskiego do Gietrzwałdu. Dość wcześnie rano wyruszyliśmy autokarem spod szkoły. Po drodze do Gietrzwałdu zatrzymaliśmy się w Olsztynie. Tam zwiedziliśmy Obserwatorium Astronomiczne. Przewodnik wtajemniczył nas m. in. w zasady działania wielu instrumentów i przyrządów astronomicznych służących do obserwacji nieba, zobaczyliśmy też fragmenty meteorytów i teleskop. Każdy miał ponadto okazję obejrzeć przez lunetę plamy na Słońcu. Ze szczytu wieży obserwatorium podziwialiśmy także panoramę Olsztyna. Udaliśmy się również do planetarium, gdzie czekał nas około 40-minutowy seans przedstawiający tajniki nieboskłonu. Następnie pojechaliśmy autokarem na miejsce zakwaterowania. Był to Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny przy Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie. Zjedliśmy obiad, a potem graliśmy w piłkę na świeżym powietrzu. Po kolacji uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim w sanktuarium.

Więcej…
 
X-lecie AGM PDF Drukuj Email

 

Radosna niedziela w Lasku Bielańskim

Pokamedulski Kościół w Lesie Bielańskim wypełnił się 13 grudnia w niedzielę gaudete iście radosną atmosferą. Obchody 10-lecia istnienia Archidiecezjalnego Gimnazjum Męskiego im. ks. J. Popiełuszki uświetniła uroczysta Msza św. celebrowana przez ks. bp. Tadeusza Pikusa oraz koncert Skaldów „Moje Betlejem”.

Więcej…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

 

Wspomnienie walk o niepodległość

18 listopada w Archidiecezjalnym Gimnazjum Męskim w Warszawie obchodziliśmy 91. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W podziemiach kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP na Bielanach miały miejsce uroczystości składające się z kilku części.

Na początku obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez Koło Teatralne AGM pt. „Opór 39-45”.

Więcej…
 
Msza św. w Hucie Warszawa PDF Drukuj Email

 

 

A może w hucie? - zastanawiało się grono pedagogiczne Archidiecezjalnego Gimnazjum Męskiego im. ks. Jerzego Popiełuszki, jak uczcić 25. rocznicę śmierci swojego patrona.

Zapadła decyzja: spróbujemy 19 października odprawić Mszę św. na terenie Huty Warszawa. Tylko czy w ogóle ktoś nas tam wpuści? Wystarczył jeden telefon i legendarna brama huty stanęła dla szkoły otworem. Mogliśmy za ks. Jerzym powtórzyć: Tego dnia i tej Mszy św. nie zapomnę do końca życia. Szedłem z ogromną tremą. Już sama sytuacja była zupełnie nowa. Co zastanę? Jak mnie przyjmą? (...) I wtedy przy bramie przeżyłem pierwsze wielkie zdumienie. Odnowiony legendarny krzyż - świadek pierwszej Eucharystii w zakładzie odprawianej przez ks. Jerzego 31.08.1980. Pod nim ołtarz i oprócz uczniów oraz nauczycieli AGM-u kilkudziesięciu pracowników Huty ArcelorMittal Warszawa z panem prezesem Henrykiem Hulinem na czele oraz przewodniczącym Komisji zakładowej NSSZ Solidarność Lesławem Korzeniewiczem. O godz. 12 rozpoczęła się Msza św. Słowo wstępne wygłosił ks. Zygmunt Malacki, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki, przedstawiając ks. Jerzego jako wzór do naśladowania dla ludzi młodych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 następna > ostatnia >>