Opłatek absolwentów PDF Drukuj Email
środa, 09 lutego 2011 15:55

 

W ostatni czwartek (27.01.2011) w Podziemiu Kamedulskim spotkali się absolwenci naszej szkoły.

Więcej…
 
JASEŁKA 2010 PDF Drukuj Email
czwartek, 20 stycznia 2011 13:18

 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia mieliśmy okazję obejrzeć w Podziemiu Kamedulskim Jasełka wystawione przez Koło Teatralne naszej szkoły we współpracy z Zespołem pod kierunkiem p. Przemysława Gnatowskiego.

Więcej…
 
Wspominamy X-lecie szkoły PDF Drukuj Email
niedziela, 19 grudnia 2010 23:00

 

Rok temu obchodziliśmy w naszej szkole X-lecie istnienia gimnazjum. Warto przypomnieć uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem J. E. ks. bp. Pikusa oraz piękny koncert Skaldów pt. "Moje Betlejem", który odbył się 13 XII 2009 roku w Kościele Pokamedulskim. Zgromadzeni w świątyni rodzice, uczniowie, nauczyciele, absolwenci i goście, z władzami gminy Bielany na czele, wysłuchali kolęd i pastorałek w wykonaniu Skaldów, którym towarzyszyła schola złożona z uczniów naszej szkoły i liceum im. Archutowskiego.

Więcej…
 
Wokół Niepodległości PDF Drukuj Email

 

 

W piątek (19 listopada 2010) i w poniedziałek (29 listopada 2010) w Podziemiu Kamedulskim dzięki gościnności ks. Wojtka Drozdowicza, proboszcza Kościoła Pokamedulskiego na Bielanach, młodzież naszej szkoły oraz Liceum im. Archutowskiego zaprezentowała program "Legiony to żołnierska nuta..."czyli wokół NIEPODLEGŁOŚCI. W gronie publiczności znaleźli się nie tylko uczniowie, nauczyciele i Dyrekcja obu szkół, ale także dziekan Wydziału Humanistycznego UKSW, prof. UKSW dr hab. Tomasz Chachulski, dziekan Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UKSW, prof. UKSW dr hab. Michał Krynicki i studenci polonistyki pod opieką dr. Tomasza Malowańca oraz uczniowie Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. ks. Piotra Skargi.

Więcej…
 
Wizyta ks. Abp Kazimierza Nycza PDF Drukuj Email

 

W środę, 6 października 2010 r., nasze Gimnazjum oraz KLO im. ks. R. Archutowskiego gościło J.E. księdza Arcybiskupa Kazimierza Nycza. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św., którą obok księdza arcybiskupa celebrowali: ks. Sylwester Jeż – obecny Dyrektor szkół, założyciel naszego Gimnazjum z polecenia ks. Prymasa Józefa Glempa i pierwszy jego Dyrektor, a następnie Dyrektor Liceum - ks. Robert Wyszomirski, ks. Paweł Stępień, uczący religii w Liceum oraz ks. Wojciech Drozdowicz, proboszcz parafii w Lesie Bielańskim.

W homilii ksiądz Arcybiskup zaznaczył, że zależy mu, aby na warszawskich Bielanach były dobre szkoły katolickie, które powinny być otwarte na uczniów poszukujących Boga. Ks. abp Nycz podkreślił również ważną rolę odpowiedniej postawy wierzących i kompetentnych nauczycieli.

Po wspólnej Eucharystii dostojny gość spotkał się się z uczniami, którzy oprowadzili go po szkole, a następnie wziął udział w spotkaniu z nauczycielami i dyrekcją obu szkół, na którym zostały zaprezentowane osiągnięcia i i zasady funkcjonowania obu placówek. Ks. Arcybiskup odpowiadał również chętnie na pytania dotyczące roli szkół katolickich i sposobu ich funkcjonowania na tle aktualnych problemów społecznych.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 następna > ostatnia >>