I dzień wiosny PDF Drukuj Email
czwartek, 07 kwietnia 2011 14:31

 

Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy na naszych pięknych terenach rekreacyjnych. Spotkanie młodzieży dwóch szkół Licem i Gimnazjum miało charakter bardzo swobodny. Można było pograć w piłkę, co z pasją podjęli chłopcy. Dziewczęta wykazywały większą wrażliwość na budzącą się przyrodę. Natomiast wszyscy, bez względu na płeć, status społeczny, funkcję w szkole bądź też wiek chętnie delektowali się popularną potrawą z rusztu, czyli kiełbasą z grilla.

Na koniec tego dnia chłopcy z Katolickiego Gimnazjum Męskiego "zrzeszeni" w kole chemicznym, którego prowadzącym i mistrzem jest Pan od Chemii,  zaprezentowali nam ciekawe doświadczenia chemiczne udowadniając, że mąka pszenna służy nie tylko do pieczenia, ale też fajnie się pali, oraz że butelki typu "pet" nadają się do latania.

Niech żyje wiosna!

 
AGM w Teatrze Ateneum PDF Drukuj Email
środa, 30 marca 2011 12:54

 

W poniedziałek, 28 marca, członkowie Aktorskiej Grupy Młodzieżowej naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach teatralnych. Spotkanie zatytułowane „Muzyka w teatrze” odbyło się w Teatrze Ateneum w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru.

Więcej…
 
droga krzyżowa PDF Drukuj Email
środa, 16 marca 2011 14:34

 

Śladami Ukrzyżowanego na szkolnym korytarzu

Zwykły szkolny korytarz w pierwszy piątek Wielkiego Postu zamienił się w Jerozolimę czasów Chrystusa. Wędrowaliśmy od stacji do stacji, aby razem z Jezusem Zbawicielem przeżywać mękę Drogi Krzyżowej i aby odkrywać Jego obecność w naszym codziennym, szkolnym życiu. Do takiej chwili zadumy i modlitwy uczniowie będą zapraszani w każdy piątek Wielkiego Postu na jednej z przerw. Jezu, przeszedłem z Tobą Krzyżową Drogę, zaraz wrócę do swoich obowiązków, do lekcji, spraw, aby ta modlitwa mnie przemieniała, aby wydała owoc - tymi słowami zakończył nabożeństwo wicedyrektor Tomasz Kowalczyk.   

 
Spotkanie o religiach wschodu PDF Drukuj Email
środa, 09 marca 2011 09:53

 

7 marca 2011r (w poniedziałek) gościliśmy w naszej szkole siostrę Michaelę Pawlik z zakonu dominikanek, która w obecności młodzieży gimnazjalnej i liceum wygłosiła swój wykład. Siostra Michaela podzieliła się ze słuchaczami swoim doświadczeniem z kilkunastoletniego pobytu w Indiach, gdzie poznała codzienne życie najniższych warstw społecznych (tzw. „nieczyści”), podporządkowanych obowiązkowi kastowemu.

Więcej…
 
dyskotekowy tłusty czwartek PDF Drukuj Email
czwartek, 03 marca 2011 23:00

 

3 marca, w czwartek, w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka. Zorganizował ją Bartosz Stangiewicz z klasy IIa przy współpracy z kilkoma innymi uczniami. Zaprosiliśmy dziewczyny ze Szkoły Sióstr Nazaretanek. Stawiły się dość licznie. Aby podtrzymać tradycję tłustego czwartku, poczęstowaliśmy naszych gości pączkami. W zabawie wzięli także udział nauczyciele

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 następna > ostatnia >>