DZIEŃ 63. PDF Drukuj Email
wtorek, 22 listopada 2011 00:00


 

Dzień6318 października br. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole niezwykłych ludzi: uczestników Powstania Warszawskiego. Byli to pan Eugeniusz Wlaź ps. ,,Gabi”, pan Tymoteusz Duchowski ps. ,,Motek’’ oraz pan Tomasz Łaszkiewicz ps. ,,Konrad’’ , ,,Brat’’.

 

Więcej…
 
SZKOLNE PRAWYBORY – LEKCJA DEMOKRACJI PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 listopada 2011 16:00

 


 

5 października  w naszej szkole odbyły się prawybory parlamentarne. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia, a także przewodniczącym komisji liczącej głosy był Jan Krajewski z klasy III gimnazjum.

 

Więcej…
 
Wycieczka w Jurę PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 listopada 2011 14:20

 


 

W dniach 4,5,6 października klasy trzecia i druga gimnazjum wybrały się na wycieczkę w Jurę Krakowsko-Częstochowską. Pierwszego dnia zebraliśmy się w szkole o godz. 8 rano i wyruszyliśmy w podróż. Choć jechaliśmy bardzo długo (ok. 6 godzin), od znużenia uchroniły nas ciekawe rozmowy i tak wspaniałe wynalazki jak PSP czy IPod. Na miejsce naszego pobytu, którym był ośrodek wypoczynkowy w Podlesicach, dotarliśmy ok. godziny 14.00. Po zjedzeniu obiadu i krótkim odpoczynku udaliśmy się na pierwsze podczas tego wyjazdu zajęcia ze wspinaczki. Mieliśmy do wyboru dwie trasy wejścia na skałkę o nazwie Apteka. Większość z nas pokonała obie, choć niektórzy po raz pierwszy mieli kontakt ze sprzętem wspinaczkowym. Potem wróciliśmy do ośrodka leśną drogą i po spożyciu kolacji poszliśmy spać.

Więcej…
 
W Warszawskiej Operze Kameralnej PDF Drukuj Email
niedziela, 20 listopada 2011 21:50


Qou vadis w Operze Kameralnej

28 września 2011 roku chętni uczniowie oraz nauczyciele gimnazjum i liceum dzięki zaproszeniu dyrektora Warszawskiej Opery Kameralnej – pana Stefana Sutkowskiego – mieli przyjemność zobaczyć dramat muzyczny Bernadetty Matuszczak pod tytułem „Quo vadis”. Autorka przeniosła na scenę dzieło Henryka Sienkiewicza, które jest jedną z najsławniejszych polskich powieści o tematyce religijnej.

Więcej…
 
grand prix turnieju literackiego PDF Drukuj Email
wtorek, 08 listopada 2011 10:10

 

 

Z radością zawiadamiamy, że Jan Krajewski - uczeń klasy III naszego gimnazjum - zdobył Grand Prix II Janowego Turnieju Literackiego - ogólnopolskiego konkursu twórczości poetyckiej inspirowanej dziełami

księdza Jana Twardowskiego. Organizatorem turnieju jest FUNDACJA AVE.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Poniżej zamieszczamy nagrodzone utwory.

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 następna > ostatnia >>