Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

 

Wspomnienie walk o niepodległość

18 listopada w Archidiecezjalnym Gimnazjum Męskim w Warszawie obchodziliśmy 91. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W podziemiach kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP na Bielanach miały miejsce uroczystości składające się z kilku części.

Na początku obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez Koło Teatralne AGM pt. „Opór 39-45”.

Więcej…
 
Msza św. w Hucie Warszawa PDF Drukuj Email

 

 

A może w hucie? - zastanawiało się grono pedagogiczne Archidiecezjalnego Gimnazjum Męskiego im. ks. Jerzego Popiełuszki, jak uczcić 25. rocznicę śmierci swojego patrona.

Zapadła decyzja: spróbujemy 19 października odprawić Mszę św. na terenie Huty Warszawa. Tylko czy w ogóle ktoś nas tam wpuści? Wystarczył jeden telefon i legendarna brama huty stanęła dla szkoły otworem. Mogliśmy za ks. Jerzym powtórzyć: Tego dnia i tej Mszy św. nie zapomnę do końca życia. Szedłem z ogromną tremą. Już sama sytuacja była zupełnie nowa. Co zastanę? Jak mnie przyjmą? (...) I wtedy przy bramie przeżyłem pierwsze wielkie zdumienie. Odnowiony legendarny krzyż - świadek pierwszej Eucharystii w zakładzie odprawianej przez ks. Jerzego 31.08.1980. Pod nim ołtarz i oprócz uczniów oraz nauczycieli AGM-u kilkudziesięciu pracowników Huty ArcelorMittal Warszawa z panem prezesem Henrykiem Hulinem na czele oraz przewodniczącym Komisji zakładowej NSSZ Solidarność Lesławem Korzeniewiczem. O godz. 12 rozpoczęła się Msza św. Słowo wstępne wygłosił ks. Zygmunt Malacki, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki, przedstawiając ks. Jerzego jako wzór do naśladowania dla ludzi młodych.

Więcej…
 
1% podatku PDF Drukuj Email

 

 

Informujemy Państwa, że przy okazji rozliczeń z fiskusem możemy bezstratnie odpisać 1 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy Państwa serdecznie do włączenia się w ten prosty sposób w działalność współpracującej z naszą szkołą Prymasowskiej Fundacji im. Kardynała Augusta Hlonda (numer KRS: 0000106916), której celem statutowym jest niesienie pomocy rodzinom w dostępie do edukacji i wychowania katolickiego.

Prymasowska Fundacja im. Kardynała Augusta Hlonda

(numer KRS: 0000106916)nr rachunku: 69 1240 1040 1111 0000 0136 0844 (bank Pekao S.A.)

 
MISTRZOSTWA GIMNAZJUM W TENISIE STOŁOWYM PDF Drukuj Email
czwartek, 20 grudnia 2012 14:24

 


 

W dniach 17-20 XII odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum w Tenisie Stołowym w grze pojedynczej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 następna > ostatnia >>