OKO W OKO Z „NIEPOKONANYMI” PDF Drukuj Email
środa, 30 listopada 2011 14:51

 

14 listopada br. całe nasze gimnazjum udało się do domu rekolekcyjnego „Dobre miejsce” na projekcję filmu „Niepokonani”.

Ta znana produkcja Petera Weira jest opartą na faktach epicką lekcją patriotyzmu dla wszystkich młodych ludzi. Opowiada losy grupy uciekinierów z sowieckiego gułagu w 1940 roku, która, pod przywództwem Polaka, podejmuje niesamowitą decyzję o pokonaniu ogromnych odległości w celu osiągnięcia wolności. Bez map i należytych zapasów przemierzają 6000 kilometrów wzdłuż mroźnej Syberii, górzystej Mongolii, piekielnej pustyni Gobi i szczytów Himalajów.

Więcej…
 
DZIEŃ 63. PDF Drukuj Email
wtorek, 22 listopada 2011 00:00


 

Dzień6318 października br. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole niezwykłych ludzi: uczestników Powstania Warszawskiego. Byli to pan Eugeniusz Wlaź ps. ,,Gabi”, pan Tymoteusz Duchowski ps. ,,Motek’’ oraz pan Tomasz Łaszkiewicz ps. ,,Konrad’’ , ,,Brat’’.

 

Więcej…
 
SZKOLNE PRAWYBORY – LEKCJA DEMOKRACJI PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 listopada 2011 16:00

 


 

5 października  w naszej szkole odbyły się prawybory parlamentarne. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia, a także przewodniczącym komisji liczącej głosy był Jan Krajewski z klasy III gimnazjum.

 

Więcej…
 
Wycieczka w Jurę PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 listopada 2011 14:20

 


 

W dniach 4,5,6 października klasy trzecia i druga gimnazjum wybrały się na wycieczkę w Jurę Krakowsko-Częstochowską. Pierwszego dnia zebraliśmy się w szkole o godz. 8 rano i wyruszyliśmy w podróż. Choć jechaliśmy bardzo długo (ok. 6 godzin), od znużenia uchroniły nas ciekawe rozmowy i tak wspaniałe wynalazki jak PSP czy IPod. Na miejsce naszego pobytu, którym był ośrodek wypoczynkowy w Podlesicach, dotarliśmy ok. godziny 14.00. Po zjedzeniu obiadu i krótkim odpoczynku udaliśmy się na pierwsze podczas tego wyjazdu zajęcia ze wspinaczki. Mieliśmy do wyboru dwie trasy wejścia na skałkę o nazwie Apteka. Większość z nas pokonała obie, choć niektórzy po raz pierwszy mieli kontakt ze sprzętem wspinaczkowym. Potem wróciliśmy do ośrodka leśną drogą i po spożyciu kolacji poszliśmy spać.

Więcej…
 
W Warszawskiej Operze Kameralnej PDF Drukuj Email
niedziela, 20 listopada 2011 21:50


Qou vadis w Operze Kameralnej

28 września 2011 roku chętni uczniowie oraz nauczyciele gimnazjum i liceum dzięki zaproszeniu dyrektora Warszawskiej Opery Kameralnej – pana Stefana Sutkowskiego – mieli przyjemność zobaczyć dramat muzyczny Bernadetty Matuszczak pod tytułem „Quo vadis”. Autorka przeniosła na scenę dzieło Henryka Sienkiewicza, które jest jedną z najsławniejszych polskich powieści o tematyce religijnej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>