grand prix turnieju literackiego PDF Drukuj Email
wtorek, 08 listopada 2011 10:10

 

 

Z radością zawiadamiamy, że Jan Krajewski - uczeń klasy III naszego gimnazjum - zdobył Grand Prix II Janowego Turnieju Literackiego - ogólnopolskiego konkursu twórczości poetyckiej inspirowanej dziełami

księdza Jana Twardowskiego. Organizatorem turnieju jest FUNDACJA AVE.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Poniżej zamieszczamy nagrodzone utwory.

 

 

Więcej…
 
wycieczka w beskid mały PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2011 23:00

 

Wycieczka klas II i III Katolickiego Gimnazjum imienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Beskid Mały:      1 - 4 czerwca 2011 r.

Polskie góry mają coś w sobie. Coś, co sprawia, że nigdy się nie znudzą i co roku przyciągają z większą siłą. Na początku czerwca przyciągnęły na przykład grupkę kilkunastu uczniów z drugich i trzecich klas naszego gimnazjum pod dowództwem pani Agaty Soi (od polskiego), pana Tomasza Szynkielewskiego (od geografii, BHP) oraz pani Agnieszki Pawlik (od polskiego i niemieckiego).

 

A było to tak:

Więcej…
 
szkoły w Radio Maryja PDF Drukuj Email
piątek, 10 czerwca 2011 06:56

 

Audycja o naszych patronach

10 czerwca br. chętni uczniowie Gimnazjum i Liceum gościli w Radiu Maryja. Delegacja została zaproszona do toruńskiego studia na audycję dla młodzieży pt. „Czas wzrastania”. Tematem przewodnim byli nasi święci patronowie – zarówno szkolni, jak i prywatni. Do spotkania przygotowywaliśmy się niezwykle sumiennie – jeszcze w pociągu studiowaliśmy teksty książek i artykułów.

Więcej…
 
piknik rodzinny PDF Drukuj Email
środa, 08 czerwca 2011 12:30

 

28 maja br. odbył się w naszej szkole kolejny już Piknik Rodzinny. Jest to impreza mająca na celu integrację uczniów i ich rodzin oraz miłe spotkania z absolwentami. Tym razem zgromadziła szczególnie dużo osób, a atrakcji było mnóstwo.

Więcej…
 
spektakl „Tartuffe” w Teatrze Narodowym PDF Drukuj Email
czwartek, 26 maja 2011 11:27

 

10 maja br. grupa uczniów z naszego Gimnazjum oraz Liceum udała się do Teatru Narodowego na spektakl pt. „Tartuffe” na podstawie „Świętoszka” Moliera. Dla wielu z nas była to istna lekcja oświeceniowego światopoglądu bez siedzenia nad książkami.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>