Wigilia szkolna PDF Drukuj Email
wtorek, 02 stycznia 2018 11:0922 grudnia zgodnie z naszą szkolną tradycją spotkaliśmy się wszyscy razem przy wigilijnym stole. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele, a następnie przeszliśmy do szkoły, gdzie kontynuowaliśmy świąteczne spotkanie. Wszystkich zebranych powitali uczniowie klasy drugiej liceum, którzy otworzyli część oficjalną, przypominając znaczenie i wyjątkowy charakter tych świąt.

Więcej…
 
Adwentowy Dzień Skupienia PDF Drukuj Email
środa, 20 grudnia 2017 11:0314 grudnia 2017 r. o godzinie 8:15 w naszej szkole rozpoczął się Adwentowy Dzień Skupienia.Ten dzień zaczęliśmy od wspólnej Mszy świętej, która odbyła się w kaplicy Domu Formacyjno-Rekolekcyjnego „Dobre miejsce”. Tuż po Eucharystii zebraliśmy się w poszczególnych salach wraz z naszymi wychowawcami w celu sprawdzenia listy obecności oraz przypomnienia kwestii organizacyjnych. Następnym punktem było wyjście do kina w galerii handlowej Złote Tarasy, gdzie mieliśmy obejrzeć film pod tytułem ,,Sprawa Chrystusa” w reżyserii Jona Grunna.

Więcej…
 
"Morderstwo w Orient Expressie" PDF Drukuj Email
czwartek, 14 grudnia 2017 10:507 grudnia 2017 r. po zakończeniu próbnego egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego, klasa trzecia gimnazjum pod opieką wychowawcy Pana Dyrektora Artura Fijałkowskiego i prof. Bożeny Depy udała się do kina znajdującego się w Galerii Północnej na film pt. „Morderstwo w Orient Expressie” w reżyserii Kennetha Branagha. Po dojechaniu na miejsce zjedliśmy obiad. Następnie udaliśmy się do sali kinowej, gdzie zajęliśmy wyznaczone miejsca i zaczęliśmy oglądać film. Ekranizacja książki Agathy Christie przedstawia działania głównego bohatera Herculesa Poirota, którego zadaniem jest rozwiązanie zagadki tajemniczego morderstwa w pociągu.

Więcej…
 
Próbny egzamin gimnazjalny PDF Drukuj Email
wtorek, 12 grudnia 2017 06:47W dniach 5-7 grudnia 2017 r. uczniowie klasy trzeciej gimnazjum napisali próbne egzaminy przygotowane przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem to coroczny projekt, dzięki któremu uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę i przygotować się do realiów prawdziwego egzaminu. Pierwszego dnia trzecioklasiści rozwiązywali zadania z części humanistycznej, drugiego - z matematyczno-przyrodniczej, natomiast ostatniego - z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

 
Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego PDF Drukuj Email
niedziela, 10 grudnia 2017 10:57W czwartek 30 listopada 2017 r. udaliśmy się pod opieką Pana Dyrektora Artura Fijałkowskiego i prof. Zbigniewa Brulińskiego do Muzeum Powstania Warszawskiego. Do gmachu muzeum dotarliśmy o godzinie 8:00. 10 minut później powitał nas przewodnik i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pierwsza wystawa, którą zobaczyliśmy, przedstawiała losy Warszawy przed wybuchem powstania warszawskiego. Przewodnik opowiedział nam, jak wyglądało ówczesne życie warszawiaków. Chwilę później zobaczyliśmy już kolejne ekspozycje, tym razem poświęcone samemu powstaniu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>